Az alábbiakban összegyűjtöttük hallgatóink leggyakrabban előforduló kérdéseit. Ha elakadna a rendszer használatában, javasoljuk ezeket a kérdéseket és válaszokat fussa végig, jó eséllyel nagyon gyorsan megoldást talál így problémájára.
Fontos, hogy olyan e-mail címet adjon meg, amelyet rendszeresen figyel, mert az adminisztrációs és a tanulással kapcsolatos információk is erre érkeznek majd.
Egy e-mail címet használjon! A rendszer e-mail címenként azonosítja a felhasználókat. Több e-mailcím használata esetén több különböző hallgatói fiókot hozna létre, és pont a fióknak azt az előnyét veszíti el, hogy egyben láthatja eredményeit, előrehaladását, és egy helyen érheti el az összes online tananyagot, dokumentumot…stb.
Igen, a tantárgy(ak) felvételéhez a regisztrációs űrlapot minden félévben ki kell tölteni. Ha több tantárgyat is tanítunk, akkor is csak egyszer kell kitölteni a regisztrációt, a rendszer automatikusan az összes tárgyat Önhöz rendeli.
Több féléves képzés esetén fontos, hogy mindig ugyanazt az e-mail címét használja, hogy egy Hallgatói fiókban tudja kezelni tananyagait és eredményeit.
Milyen szolgáltatásokat érhetek még el az oldalról?
Hallgatói fiókja az Ön személyes tanulófelülete. Innen fér hozzá a tananyagokhoz, tesztekhez, valamint itt láthatja teszteredményeit is.
A felső fekete sávban az ember piktogramra kattintva, vagy a főoldalon a nagy sárga Hallgatói fiókom gombra kattintva érheti el. Tananyagai eléréséhez lépjen be!
A fiók felületén vízszintesen rá kell kattintania vagy a KURZUSAIM fülre vagy az TÁVOKTATÁS fülre attól függően, hogy milyen típusú képzésen vesz részt. (E-learning egyelőre csak az ELTE-ÁJK távoktatás képzése.) Ha ez megtörtént, akkor a bal oldali sávban ki kell választania egyetemét is. Ha mindkettő megtörtént, akkor az Ön képzéséhez tartozó tantárgyak jelennek meg.
Az oldal jobb felső sarkán található ember piktogramra kattintva válassza ki a "Bejelentkezés" menüpontot. Írja be email-címét és az Ön által választott jelszót. Bejelentkezése akkor volt sikeres, ha keresztneve megjelenik a piktogram mellett, az oldal jobb felső sarkában.
A bejelentkezés feltétele annak, hogy interaktívan használhassa az oldalt. Bizonyos tartalmakhoz csak így férhet hozzá.
A "Kurzusok"-hoz meghatározott időpontban tartott tanórák tartoznak, amelyek adott időben személyes részvételt igényel az egyetemen vagy online kontaktórás képzés esetén a virtuális térben. Az órákhoz tartozó digitális anyagokat a tanórákhoz kapcsolódóan tesszük elérhetővé.
TÁVOKTATÁS-os képzés esetén mindenki a saját tempójában halad, az oktatás digitális tananyagra épül. Jelentkezés után a képzés azonnal megkezdhető, a következő digitális leckét bármikor lekérheti a hallgató.
Mit tartalmaz a fiók személyes felülete a kurzusok esetében?
Ha belépett a honlapon, akkor a Hallgatói fiók testreszabottan jelenik meg Ön előtt. Az egyetemét kiválasztva a fióklapon a bal felső sarokban látja a kurzusának azonosító számát. A nagy felületen a kurzus elnevezése és rövid tartalma olvasható. A bal alsó sarokban „FÓRUM” feliratra kattintva közvetlenül felteheti kérdéseit az oktatónak, ezt a felületet a csoport minden tagja látja. A jobb alsó sarokban „…a tananyagokhoz” lehetőségre kattintva eléri a kurzushoz tartozó tartalmakat.
Ha belépett a honlapon, akkor a FIÓK testreszabottan jelenik meg Ön előtt. A TÁVOKTATÁS képzését kiválasztva a fióklapon a bal felső sarokban látja a kurzusának azonosítóját. A nagy felületen a képzés elnevezése és rövid tartalma olvasható. A jobb alsó sarokban „…a tananyagokhoz” lehetőségre kattintva eléri a képzéshez tartozó tartalmakat.
Ha rákattint a Fórum feliratra, belép egy virtuális tanterembe. Itt a keresztnevét kell beírnia és a Start gombot megnyomni. A Fórum egyben chatszoba is, ahol kérdéseit fel tudja tenni az oktatónak. A fórum eléréséhez bejelentkezve kell legyen! ????????
Tantárgyánál kattintson a "TANANYAGOKHOZ..." gombra! A legördülő sávban megjelennek a leckék. Az aktív leckék kattinthatók. Ha távoktatásos típusú képzésben vesz részt (ELTE-ÁJK távoktatás), akkor leckéit magának ütemezheti. Egyéb esetben a leckék a konzultációk ill. órák időpontjához vannak beállítva, csak az órák után válnak elérhetővé.A leckéken belül sok és változatos, kattintható feladatot talál. A tananyagok eléréséhez bejelentkezve kell legyen!
A tananyag részei egymásra épülnek, ezért egy-egy feladat csak akkor válik elérhetővé, ha az előző résszel végzett a tanuló, KURZUS esetén a feladatokat a tanórákhoz időzítettük. A tanóra után automatikusan élővé válik a tanórához kapcsolódó tananyag linkje.
A záróvizsgát leszámítva tetszőlegesen bármennyiszer, amíg úgy nem érzi, hogy elsajátította a tananyagot. A rendszer csak a legjobb eredményét tárolja.
A képzés elvégzése után meghatározott ideig teljes tartalmukkal elérhetők maradnak a tananyagok. Egyetemi képzések esetén 1 évig. (mintadokumentumok, szótanuló kártyák, glosszáriumok…)
Az órák ritmusához igazítva, hetente nyílnak meg új feladatok, ezért fontos, hogy folyamatosan, hetente belépjen a felületre. A tananyag megfelelő elsajátításához fontos, hogy hétről-hétre folyamatosan haladjon a leckékkel, és ne hagyja a végére felgyűlni a feladatokat!
Oktatási felületünket számítógépre és mobil eszközökre is optimalizáltuk. Így bármilyen saját eszközén (PC, Laptop, tablet vagy iPad, mobiltelefon, stb.) tud tanulni, már csak egy stabil internet kapcsolatra lesz szüksége.
Minden teszt beküldésével azonnali visszajelzést adunk az eredményről. Gyakorló feladatok esetén a tesztek bármennyiszer elvégezhetők, a legjobb eredményeket menti a rendszer.
A Hallgatói fiókban a vízszintes felső sávban a MY PROGRESS fül alatt azonnal láthatók a tesztek %-os eredményei.
Igen, az oktató nyomon tudja követni, hogy mennyit foglalkozott a tananyaggal, hogyan oldotta meg a feladatokat. A kurzus teljesítésének előfeltétele a folyamatos tanulás, az elektronikus napló rögzíti az ön tananyaggal végzett tevékenységét.
Vegye fel velünk a kapcsolatot mihamarabb! Írjon az anglofon@anglofon.hu e-mail címünkre, és próbálunk megoldást keresni a problémájára.
Az egyetemi.anglofon.hu oldalon az online egyetemi oktatási platformot kimondottan egyetemi képzéseinkhez hoztuk létre, egyetemi képzésben résztvevő hallgatók részére optimalizáltuk. Mindenképpen kövesse az oktatójától kapott technikai instrukciókat, és hozza létre az egyetemi oktatási platformban a saját hallgatói fiókját.